PMMA BioStar transparentní, Ø 98,5 mm, H 30 mm - na objednávku

PMMA BioStar transparentní, Ø 98,5 mm, H 30 mm - na objednávku

Dostupnost: Skladem

1 477,00 Kč

Zákaznická linka: 466 924 101
(Po - Pá) 8.00 - 17.00

Popis produktu

Detaily

 PMMA BioStar transparentní, Ø 98,5 mm, H 30 mm

Dentální frézovací disk složený z PMMA (polymethylmethakrylát), který je spalovatelný beze zbytků.  

Termoplastický akrylový frézovací disk složený z PMMA (polymetylmetakrylátu),
PMMA BioStar je dostupný ve 3 barevných provedeních (modrá, transparentní a slonovinová).
Vyvinut pro metodu zatmelování.

PMMA Biostar frézovací disky jsou složené akrylového polymeru na bázi metyl-metakrylátu jsou spalitelné beze zbytku. PMMA se vyrábí průmyslovým vstřikováním a  má zbytkový obsah monomerů nižší než 0,2%.  Povrch je velmi silný, konstrukce je kompaktní a na povrchu  nejsou k dispozici žádná volná vazebná místa. To zhoršuje chemické spojení s jinými polymery, jako jsou za studena tuhnoucí polymery. Z tohoto důvodu je upravení povrchů před fazetováním optimální.

PMMA Biostar je dostupný ve variantách  ve 3 různých odstínech (průhledný, modrý a slonovinový) o šířce 14 mm a 18 mm (Ø 98.5 mm s okraji).

               

Složení

polymetylmetakrylát

Hustota

1.18 g/cm³

Tuhost

175 MPa

E-Modul

3.300 MPa

 

PMMA je termoplast. Vyhněte se příliš silnému tlaku a vysokým otáčkám frézy, protože to způsobuje přehřátí a roztavení  materiálu.

Frézovací parametry:

Respektujte instrukce a postupy uváděné v manuálech  příslušných CAD-CAM přístrojů. Při frézování PMMA BioStar použijte prosím karbid-metalové vrtáčky. K oddělení vyfrézovaných částí z PMMA BioStar použijte frézy nebo kotouče pro řezání akrylových materiálů. Předejděte vyšší teplotě než 150°C, jinak můžete roztavit materiál.

Čištění:

Pokud je nezbytné provést čištění, učiňte tak manuálně nebo použijte ultrazvukový čistič po dobu max. jedné minuty při teplotě ne více než 40°C. Čistící prostředky by měly být používány pouze v malé koncentraci.

Vtokové kanálky:

Předem zkontrolujte výrobní údaje licích slitin nebo stlačitelných keramik pro připravu vtoků pro lití. Před vložením by skeletové modely určené pro lití měly být pokryty tenkou vosku. 

Vložení:

Použijte bezkroužkový systém (např SILADENT) nebo před aplikací licí hmoty obepněte kroužek keramickou sponkou. Doporučujme běžné (lineární) předehřátí s vnitřní teplotou 5–7 °C za minutu na konečnou zahřívací  teplotu 850°C. Pro korunkové a můstkové techniky doporučujeme licí hmoty SILADENT Premium a Presto Vest II a pro částečné skelety Granisit® RPS.

Likvidace odpadu:

PMMA BioStar obsahuje pouze polymetylmetakralát. Odpad lze recyklovat s jinými akryláty nebo jej lze vyhodit do domácího odpadu. PMMA je ve vodě nerozpustný, nehrozí znečištění půdních vod. 

Výrobce: SILADENT Dr. Böhme & Schöps GmbH, Goslar

Více informací

Více informací

Typ produktu Ne