Modiral S dentální slitina 1kg + 3 KARTÁČKY CURAPROX ZDARMA

102801
Neohodnoceno
  • 1 z 2

AKCE Modiral S 1 kg + zubní kartáček Curaprox 3 ks ZDARMA

Modiral S  dentální slitina na bázi kobalt – chrom – molybden pro odlévání modelů.  Modiral S dentální slitina má univerzální použití pro všechny standartní skeletové konstrukce.

  • 5 691 Kč 192 Kč –3 %
  • (> 5 ks) Skladem
5 499 Kč / ks
Kategorie: Dentální slitiny
 

Modiral S dentální slitina 1kg

 

AKCE Modiral S 1 kg + zubní kartáček Curaprox 3 ks ZDARMA

 

CE 0124 - splňuje normu DIN ISO 22674

Modiral S  dentální slitina na bázi kobalt – chrom – molybden pro odlévání modelů. Modiral S dentální slitina je velmi úsporná dentální slitina CoCrMo na skelety bez niklu  berylia. Modiral S dentální slitina má univerzální použití pro všechny standartní skeletové konstrukce.

Modiral S dentální slitina je snadno zpracovatelná, univerzální slitina, její snadné zpracování je důsledkem nízkého intervalu tavení. Je vhodná pro zpracování v elekricky vyhřívaných, vakuově licích přístrojích. Modiral S dentální slitina je vhodná pro laserové sváření.  Modiral S je tkáňově inertní, vysoce korosím odolný a plně biokompatibilní. Modiral S je universálně použitelný pro veškeré standartní konstrukce modelových licích technik.

Doporučená zatmelovací hmota:    Jet 2000, Micro, Granisit, Granisit XF Speed

Složení   (v hmotnostních %):

Co                    61,0  %

Cr                     31,5  %

Mo                    5,0  %

Si, C, Mn  <      1,0  %

Tolerance v hmotnostních % zodpovídá platným DIN podmínkám.

 

Fyzikální vlastnosti slitiny:

Mez plastifikace Rp 0,2  :                             650  MPa

Mezní protažení A5  :                                   5,0  %

E-Modul elasticity  :                                     220  GPa

Koeficient tepelní roztažnosti WAK

                                 25 – 500   ºC  :           13,7 x  10-6

                                 25 – 600   ºC  :           14,1 x  10-6

Pevnost v tahu Rm  :                                     890  MPa

Tvrdost podle Vickersa po odlití HV 10  :       350

Hustota, měrná hmotnost  :                          8,3  g/cm-2

Tavící interval:                                            1280 - 1360  ºC

1 000 G Modiral S                                           REF  102801 g/cm-2

 

Zatmelování a odlévání:

Vhodné jsou fosfátvázající zatmelovací hmoty pro lití modelů jako např.   Jet 2000MicroGranisitGranisit XF Speed . Mufli připravit Siladent-metodikou odlévání, použitelná předehřívací teplota je v rozmezí 850 – 1 000 °C, Siladent-technika doporučuje 920° C.Čas zahřívání při závěrečné teplotě je minimálně 30 minut. Doporučujeme používat při tavení této vysoce kvalitní drahé kovy neobsahující dentální slitině samostatný licí kelímek, aby se zabránilo znečištění ostatními v laboratoři používanými dentálními slitinami. Pokaždé licí kelímek řádně vyčistěte. Licí cylindry usnadňují zkapalnění při indutkivním roztavení slitiny.

Speciální příprava před zkapalněním slitiny se vynechává v tom případě, když všechny cylindry běží najednou a ten poslední stín krátce před protržením oxidační slupky proběhne přes tavíci se slitinu. Prosím mějte na zřeteli, že tento časový bod může být od jednoho licího přístroje k druhému licímu přístroji různý a proto např. při tání za podmínek vakua vzniká podstatně méně oxidů a tím pádem je oxidační vrstva na povrchu tavící se slitiny tenčí a proto se tato vrstva v podmínkách vakua rychleji trhá.

Autogenní roztavení těchto kvalitních dentálních slitin předpokládá mnoho zkušenností a především exaktní nastavení podmínek pro roztavení slitiny, které musejí plně vyhovovat doporučením výrobce. Správné nastavení je základním předpokladem pro následné bezproblémové opracování a užití této kvalitní dentální slitiny. Špatné nastavené vede k poškození použité dentální slitiny, roztavení probíhá v redukční zoně. Mnohonásobné používání této dentální slitiny se nedoporučuje, poněvadž se tím může velice změnit složení této dentální slitiny a tím i její velice výhodné vlastnosti. Nepřekračujte doporučenou tavící teplotu (i krátkodobou), neboť toto i krátkodobé překročení tavící teploty uže vést  k špatným výsledkům, projevujících se nekvalitní plochou odlitku, Lunkerbildung a tvorbou špon při opracovávání. Po ochlazení mufle na pokojovou teplotu, po odstranění zatmelovací hmoty řádně opískovat (doporučujeme nejlépe Korit Abrasiv při maximálním tlaku 4 bary.

Opracování a konečné úpravy:

Po opískování je potřeba povrchy dotykových míst řádně prohlédnout (popř. i lupou). Všechny necchtěné nálitky obrousit brouskem, rohy a hrany upravit a veškerý povrch ogumovat a vyleštit. V Siladent programu jsou pro to určeny speciální leštící tyčinky a Diafilz - filcové leštiče). Pokuď je potřeba odlitek vyleštit, mysí být všechny kontaktní části, včetně spon, ochráněny krycím lakem.

Pájení a sváření:

Pájet za pomoci Siladent-Co-Cr-pájky (1 mm katalog.č. 102878, 2 mm katalog. č. 102 807) a odpovídajícího vysokoteplotního roztoku.

Modiral S je zařazen jako zdravotnický medicinální výrobek třídy Iia odpovídající  evropské zákonné normě 93/42/EWG. Firma Siladent označuje své obchodní baleni označeném CC 0124.

Bezpečnostní pokyn:

Kovový prach je zdraví škodlivý.

Při vypracování, otryskávání a odsávání používejte respirátor typu FFP3 EN 149:2001 !!!!! 

Balení: 1kg

 
Výrobce: Siladent, Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: